https://rx.ua

Mr. James Costain Spoke at a Global IB Conference in The Hague

7 лис 2017

Mr. James Costain Spoke at a Global IB Conference in The Hague

7 лис 2017

Пане Костейн, минулого тижня ви брали участь у глобальній конференції Міжнародного Бакалавріату в Голландії, яку відвідали понад тисяча делегатів з усього світу. Що ви там робили?

Це була конференція для працівників та керівників ІВ-шкіл з усього світу, а як ви знаєте, Британська міжнародна школа в Україні також є ІВ-школою. Я виступав на одному з семінарів для керівників шкіл і розповідав про лідерську модель, яка дозволяє створювати найкращі умови для постійного професійного та організаційного розвитку.

Чому вас запросили виступити на цій конференції?

У мене є великий досвід у розвитку особливої моделі підтримки професійного навчання у школах. Центральне місце у ній займає внутрішня культура школи, яку розвивають її керівники. Ця модель дуже чітко пасує до принципів роботи організації ІВО.

Коли ви говорите про професійне навчання, ви маєте на увазі навчання вчителів?

Мова йде про навчання вчителів і керівників шкіл. Мова йде про розвиток всієї спільноти, в якій вчаться не тільки учні, а й вчителі та керівники школи постійно аналізують свою роботу, збирають свідчення успішності чи неуспішності та продовжують вчитися і вдосконалюватися.

Можете навести приклад?

Як приклад, скажу, що  результати навчання учнів найбільше покращуються тоді, коли вчителі самі вчаться на тому, що вони вчать, та коли учні вчать те, що вони вивчають. Простіше кажучи, це працює, коли під час уроків спостерігається взаємне навчання учнів та вчителів, коли вчителі отримують від учнів сигнали про те, наскільки цікавим та ефективним було те чи інше завдання, проект, домашня робота чи урок. Про це говорять численні докази. Я вже багато років використовую цей підхід і бачу серйозні результати як у відповідності навчального процесу принципам ІВ, так і в покращенні результатів навчання учнів. Такий підхід вимагає великої віддачі та розвитку з боку вчителів.

Якою була реакція аудиторії на ваш виступ?

Ви знаєте, реакція була надзвичайно позитивною. Після виступу я отримав багато додаткових запитань та мейлів. Чимало делегатів конференції просили про додаткову підтримку в процесі впровадження такої культури у своїх школах.

Схоже, що ви – великий експерт у цих питаннях, і нашій школі пощастило мати вас у команді керівників.

Правду кажучи, я вважаю, що мені дуже пощастило. По-перше, я бачу, що в Британській міжнародній школі в Україні є серйозна підтримка моїй роботі. По-друге, мене оточують справжні професіонали і я продовжую вчитися від наших вчителів, учнів та батьків. Один із моїх принципів як керівника школи полягає в тому, щоб продовжувати аналізувати свій щоденний досвід і вчитися на ньому. Кожного дня, коли я приходжу до школи, я хочу після роботи йти додому кращою версією самого себе.

Дивіться також

Подати заявку на навчання

    Подати заявку на навчання