Відкрито набір учнів на академічний рік 2024-2025. Надішліть заявку зараз!

More
International Projects
16.07.2023

Натхнення та стійкість: роль музики в освітньому процесі

Музика – це саме та мова, яка долає всі межі та знаходить відгук у серцях людей, минаючи будь-які бар'єри, культурні, політичні, соціальні. Будучи універсальним засобом спілкування та самовираження, музика має дивовижну здатність об'єднувати людей та спільноти. За часів випробувань музика стає потужним інструментом, який може надихати, підіймати дух, вселяти надію та робити нас сильнішими.

Анна Азарова, 

PR-менеджер BISU

Фотографії надані BISU, а також інтернет-ресурсами, включаючи BBC, Associated Press та Reuters

Хочу розповісти про музичні ініціативи, у яких нещодавно брала участь Британська міжнародна школа в Україні. Завдяки цим проєктам, один із яких присвячений Євробаченню, наші учні змогли співпрацювати зі своїми однолітками із різних країн світу. Музична співтворчість ще раз показала, що ми не самотні перед обиччям величезних труднощів, які постали перед Україною. Міжнародні організації надають нам підтримку та допомогу, і це надихає нас та надає сили рухатися далі.

Яку роль відіграє Євробачення в житті України

Україна вперше виступила на пісенному конкурсі у 2003 році, і з того часу Євробачення перетворилося на важливу подію для країни. Протягом 20 років українські виконавці постійно демонстрували високі результати – кілька разів потрапляли до ТОП-10, двічі посідали другі місця та ще трічі ставали переможцями.

З чого все почалося

Перемога Руслани у 2004 році (композиція «Дикі танці») була символічною для країни. Це був важливий історичний момент. Але окрім цього, яскраве, самобутнє виконання співачки ініціювало високі стандарти для всіх наступних виступів України на конкурсі. Руслана показала унікальну індивідуальність української нації на міжнародній арені.

Ця історія завжди викликає посмішку на моєму обличчі. Під час мого проживання у Відні у 2004 році мої австрійські друзі з ентузіазмом розповіли мені про пісенний конкурс “Євробачення”. Вони з завзяттям поділилися новиною про те, що українська співачка посіла першу сходинку. Саме так я вперше дізналася про Руслану та цю визначну подію. Це був момент одкровення. Я зрозуміла, що Європа починає відкривати Україну завдяки її талановитим особистостям – спортсменам, співакам, митцям, музикантам тощо.

Безперечно, Євробачення стало впливовою музичною платформою для представлення України широкої європейської аудиторії. І хоча багато хто стверджує, що конкурс заполітизований, не можна недооцінювати його важливості. Для українців цей захід став своєрідним сигналом того, що Україна почала отримувати світове визнання та підтримку. У цьому відношенні Євробачення відображає настрої та погляди, які зараз переважають у світі.

tumblr_nsgzo1thoF1u6536so1_r5_1280

Вони приходять до вас додому…

Тріумф Джамали у 2016 році з щемливою баладою «1944» став ще однією знаковою перемогою для України. Співачка – кримська татарка, і пісня була навіяна історією її власної родини. Під час Другої світової війни радянська влада примусово депортувала з Криму татар, серед яких була бабуся Джамали.

Така ж саме трагічна ситуація розгорнулася у 2014 році, коли Крим був анексований. І це змусило татарську громаду знову покинути свою батьківщину, побоюючись переслідувань та репресій.

У той час я працювала  на першому англомовному каналі новин Ukraine Today, який був запущений у відповідь на драматичні події 2014 року. Як журналіст я уважно стежила за фіналом Євробачення та спостерігала, як розподілялися голоси між Україною та Росією. Напруга була великою. Зрештою, Україна вийшла переможцем із більшою кількістю очок. Це було гучним свідченням солідарності світу з нашою нацією. Я чітко пам’ятаю, що передбачала такий результат і зраділа, коли мої очікування виправдалися.

 

Коли дороги зруйновані

У 2022 році гурт Kalush Orchestra посів перше місце на Євробаченні з піснею «Stefania», в якій є такі пронизливі рядки «Ламаними дорогами прийду я завжди до тебе». Пісня викликала глибокий резонанс і стала свого роду гімном у важкі часи.

Особисто для мене «Stefania» тісно пов’язана з першим тижнем вторгнення, коли ми всі завмерли в очікуванні битви за Київ, і наші хоробрі захисники відважно захищали столицю. Йшлося про життя та незалежність усієї нашої країни… Це був поворотний і визначальний момент у війні. Протягом усіх цих днів та безсонних ночей я слухала цю композицію та знаходила в ній надію.

 

Музика об’єднує, надія дає натхнення

Цього року країна-переможець, Україна, не змогла провести конкурс у себе вдома через військове вторгнення росії. Євробачення відбулося у британському Ліверпулі від імені України, після того, як торішній учасник від Великої Британії Сем Райдер посів друге місце.

Девіз конкурсу 2023 – “United by Music” (музика об’єднує). Він символізує силу музики, яка може подолати бар’єри між людьми по всьому світу, об’єднати спільноти та сприяти почуттю єдності, розуміння та співпраці. Крім того, це підкреслює унікальне та міцне партнерство між Україною, Ліверпулем та Сполученим Королівством, яке стало надійним притулком для понад 100 000 українців. Я – одна із тих, хто тепер називає Великобританію своєю другою домівкою.

Британська міжнародна школа в Україні (BISU) разом з Liverpool Life Sciences UTC та Global School Alliance зробила потужне відеозвернення на знак глобальної співпраці та солідарності. Проєкт присвячений до пісенного конкурсу “Євробачення”, який через музику поєднує людей зі всіх куточків світу та одночасно підкреслює нашу культурну різноманітність.

Олександра та Аїша, дві наші чудові учениці, зробили відеотур по наших школах та ознайомили глядачів з тим, як BISU живе зараз. Інші учні приєдналися до них і поділилися своїм досвідом навчання в Україні в ці буремні часи. Вони також представили свої думки та сподівання щодо України та своє бачення світлого майбутнього для всіх нас.

Природно, тур завершився музичним фіналом. Наші співробітники виконали «With a Little Help from My Friends» – яскраву пісню The Beatles, культового гурту, який щільно пов’язаний з Ліверпулем.

Зі свого боку, учні Liverpool Life Sciences UTC також зняли відео про свою школу. 12-класники розповіли про те, що відбувається у них щодня, а 9-класники розучили та виконали відому українську патріотичну пісню «Ой у лузі червона калина».

Ми твердо віримо, що співпраця між BISU, Liverpool Life Sciences UTC та Global School Alliance стане яскравим прикладом того, як освіта та музика можуть об’єднувати людей та сприяти позитивним змінам у світі.

Як сказала Сара Малло, координатор Language Hub у Liverpool Life Sciences UTC: «Девіз Євробачення – United by Music», і ми сподіваємося, що людство піде стопами Джона Леннона і «Дасть світу шанс».

 

Музичний проєкт “Voices Around the World”

Нещодавно наші учні взяли участь у міжнародній ініціативі «Voices Around the World», яка через музику об’єднує молодих людей з усього світу та сприяє глобальній співпраці та взаєморозумінню.

Щороку організатори створюють відео, де тисячі учнів із 65 країн співають одну пісню. Цього року обраний музичний твір має символічну назву «With This Hope In My Heart» (з надією у серці)». Цю композицію спеціально для проєкту написав легендарний британський музикант, співак і композитор Говард Джонс.

Понад два місяці (лютий та березень) учні BISU розучували пісню під керівництвом професійного українського оперного співака.

Найскладнішим було зібрати всіх наших хлопців на репетиції, які проводились і у класній кімнаті, і в режимі он-лайн. Вони постійно переривалися через повітряні тривоги. Проте наші учні виявили стійкість та цілеспрямованість. Зрештою, вони блискуче виконали пісню — у професійній студії та онлайн. Коли ми готувалися до запису у студії, нашою головною турботою було з’ясувати, чи є у будівлі бомбосховища.

Проєкт показав згуртованість не лише наших учнів, а й працівників. Ми пишаємося нашою дружною та злагодженою командою. Ті, хто лишився в Україні, керували проєктом на місці. Ті, хто поїхав, надавали свою допомогу здалеку

31 березня ми презентували наше відео організаторам. Навіть для шкіл, які працюють у звичайних умовах, це завдання досить складне. А наші діти зараз стикаються з складнішими викликами, що набагато ускладнило завдання.

Через два місяці команда Voices Around The World випустила кліп, у якому тисячі молодих людей з різних шкіл та різних країн в унісон співають гімн надії та світові. Молодь палко піднімає голос, закликаючи політиків покласти край божевіллям війни та розпочати еру миру та злагоди.

Наші майбутні лідери

Війна позбавляє мільйони дітей дорогоцінного дитинства. Але майбутнє – в руках наших та ваших дітей, адже вони – лідери завтрашнього дня.

Незважаючи на всі сьогоднішні труднощі, BISU продовжує свою роботу в Україні та робить все можливе, аби надати дітям освіту та сприяти їхній подальшій інтеграції у світову спільноту.

Ми сподіваємося, що в майбутньому вони спільними зусиллями зможуть запобігти насильству та конфліктам на землі та покладуть край війнам.

А музика – потужний інструмент, який допомагає змінювати світ на краще.

Категорії: International Projects

Популярні статті

Міжнародний день безпечного Iнтернету

6 лютого у світі відзначався День безпечного Інтернету (Safer Internet Day).

Міжнародний проєкт “Час”

8 грудня учні 6 класу взяли участь у всесвітній вікторині, присвяченій країнам світу.

Святкуємо Різдво та Новий Рік у BISU

Нещодавно до нашої школи завітали дивовижні персонажі, які привітали наших учнів зі святами та організували для них незабутній захід. Всі присутні наче поринули в чудову казку, де на них чекали пригоди.

Міжнародний шкільний проєкт з нагоди кліматичного саміту COP 28

Наші учні нещодавно взяли участь у важливому міжнародному конкурсі COP 28 і проявили себе справжніми відповідальними громадянами світу, що піклуються про навколишнє середовище. Вони приєдналися до розв'язання критичних проблем, з якими стикається наша планета.

Наша подорож до Мексики

17 листопада наші учні 9 класу віртуально подорожували до Мексики, де вони зустрілися з учнями з Міжнародної школи Керетаро ((International School of Queretaro, ISQ).

Онлайн-зустріч зі школою в Лондоні

10 листопада Наші учні 9 класу вирушили у віртуальну подорож до столиці Великобританії: вони спілкувалися онлайн з учнями Little Heath School. Це спеціальний заклад у Лондоні для дітей віком 11-19 років, що мають особливі освітні потреби.

Неймовірна субота за містом

Завдяки нашим партнерам — компанія-забудовник DIM — ми нещодавно провели неймовірній суботній день за Києвом у заміському комплексі Park Lake City

“Моторошний” вівторок у BISU!

Геловін у нашій школі — справжня магія, від казкової костюмованої вечірки до чарівних декорацій! ‍Це особливий день, наповнений сюрпризами, дружніми жартами та "жахливими" веселощами.

Всесвітній день психічного здоров’я

10 жовтня наші школи взяли участь у Всесвітньому дні психічного здоров’я.

Всесвітній день тварин у BISU

4 жовтня наша школа святкувала Всесвітній день захисту тварин!

Відновлення України: новий проєкт BISU

28 вересня у київському пресцентрі ІА «Інтерфакс» відбулася пресконференція присвячена темі “Відновлення України: Освіта майбутнього. Якою вона буде?"

Вітаємо з початком нового навчального року!

Сьогодні, 1 вересня, наші школи у Києві та Дніпрі відчинили свої двері, і ми з великою радістю зустрілися з нашими дорогими учнями. Це було справжнє свято для всіх нас!

Благодійна ініціатива на допомогу захисникам України

Ми щоденно відчуваємо вдячність нашим захисникам - їхні відважні серця сильні та витривалі, але вони також потребують турботи та допомоги.

З надією в серці: BISU співає зі всім світом

Школярі з усього світу, включаючи Британську міжнародну школу в Україні, об'єдналися, щоб заспівати гімн надії та миру.

Щорічна міжнародна конференція COBIS

Вітаємо наших партнерів King’s InterHigh з почесною відзнакою від COBIS!

Музичний проєкт “Voices Around the World”

Нещодавно наші учні взяли участь у міжнародній ініціативі «Voices Around the World», яка через музику об’єднує молодих людей з усього світу та сприяє глобальній співпраці та взаєморозумінню.

Конкурс мистецтва та поезії COBIS

Нашим учням було запропоновано написати вірш або виготовити артефакт на тему цьогорічного конкурсу «Хто я?»

Святкуємо Всесвітній день книги

Нещодавно наша школа святкувала Всесвітній день книги, який спочатку був запроваджений ЮНЕСКО в 1995 році та започаткований у Великій Британії та Ірландії в 1997 році. Його головна мета – виховувати любов до книг і ділитися радістю читання з іншими. Це змінює життя на краще. "Твій день книги" – тема цьогорічного свята.

Шкільний рік в умовах безперервної війни

Минув рік з початку повномасштабного військового вторгнення росії. Попри значні людські втрати та зруйновані міста і села дух та рішучість українського народу залишаються незломленими. У відповідь на цю неспровоковану варварську агресію Україна демонструє всьому світові приклад неймовірної мужності, стійкості та відданої боротьби за незалежність.

Міжнародний конкурс з математики

Учні 5 та 6 класів (за міжнародною програмою) взяли участь у конкурсі з математики на Кубок the Black Sea Schools Group та показали чудові результати.

Учні BISU вчаться виступати публічно

Учні BISU взяли участь у сесії Freemen's Global Enrichment «Вчимося говорити публічно», яку провів керівник Freemen’s Global* Девід Бодді.

День Соборності в BISU

22 січня Україна відзначає День Соборності -- у день проголошення в 1919 році Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. 

Учні BISU діляться історіями «світла» зі світовою спільнотою

Учні Британської міжнародної школи в Україні (BISU) постійно беруть участь в обговореннях різних тем з однолітками по всьому світу завдяки нашій широкій співпраці з міжнародними організаціями та школами.

Музика, що надихає українських захисників

Наша колега своїм співом підіймає бойовий дух і настрій героїчним воїнам України

Членство у Раді британських міжнародних шкіл COBIS

Ми отримали категорію членства - COBIS Member (Compliance).

BISU висловлює глибокі співчуття Королівській родині та народу Сполученого Королівства…

Британська міжнародна школа в Україні висловлює глибокі співчуття Королівській родині та народу Сполученого Королівства у зв’язку зі смертю Її Величності Королеви Єлизавети II.

Ласкаво просимо до школи

Вітаємо всіх з початком нового навчального року 2022-2023!

Вітання від Ніколаса Харрокса, заступника голови місії та консула Її Величності, Посольство Великої Британії, Київ

Шановні діти, співробітники та спільнота Британської міжнародної школи в Україні!

«Українська книга»: унікальний артпроєкт BISU

Учні Британської міжнародної школи в Україні знайомлять світ з українською культурою.

Як BISU вдається підтримувати роботу в школах під час війни

Нещодавно наш партнер Firefly спілкувався з командою BISU, щоб дізнатися, як війна вплинула на наших вчителів, учнів і батьків, і як школа продовжує підтримувати їх під час конфлікту.

Новий навчальний рік 2022-2023

Школи BISU прагнуть відновити роботу в Україні, як тільки ситуація стане безпечною для учнів і вчителів

Разом до перемоги

Волонтери "тилового фронту" допомагають захисникам України та евакуйованим людям

Наші учні отримали нагороди COBIS

Нещодавно Рада британських міжнародних шкіл, COBIS, запропонувала школам-членам номінувати трьох учнів на нагороду за їхні досягнення.

Конкурс з програмування шкіл Чорноморського регіону

Учні BISU змагалися один з одним у конкурсі з програмування, який був організований Групою шкіл Чорноморського регіону.

Змагання Spring Challenge на платформі CENTURY

Що таке CENTURY? Це іноваційна платформа, яка використовує штучний інтелект для вибору найефективніших занять для учнів та надає інформацію вчителям щодо розумних втручань.

Всесвітній день математики 2022

23 березня 2022 року відбувся Всесвітній день математики. Він тривав протягом 48 годин, щоб охопити всі глобальні часові пояси.

BISU святкує своє 25-річчя

Британська міжнародна школа в Україні (BISU) була заснована у 1997 році. Вона стала першим закладом, що запропонував британський підхід до освіти в Україні. Зараз нас вважають однією з найпрестижніших міжнародних шкіл країни.

Вірш “Молитва за Україну”

Хочемо поділитися з вами цим зворушливим віршем, присвяченим  Україні, що написав наш учень Дмитро Ківа, Year 8

Школа в Ессексі висловлює підтримку нашій спільноті

Ми отримали ще один лист підтримки від наших міжнародних друзів – початкова школа Джона Беньяна в Ессексі у Великобританії (John Bunyan Primary School) демонструє свою солідарність із BISU

Наша віртуальна школа

Навіть у сьогоднішніх найскладніших реаліях якісна освіта залишається нашим пріоритетом, і викладачі BISU проводять заняття в режимі онлайн.

Шкільна спільнота King’s Worcester підтримує BISU

Громада Кінгс Вустер у Великобританії передає BISU слова підтримки та любові

STAND WITH UKRAINE

Ми – Британська міжнародна школа, що була створена в Україні 25 років тому. BISU нікуди не йде і продовжує залишатися з Україною!

Конкурс поезії Ради британських міжнародних шкіл

Ученики школы на Печерске демонстрируют свои творческие и литературные таланты на международном конкурсе

Чи знаєте ви, як приручити дракона?

У п'ятницю, 11 лютого, учні 4-го грейду школи на Печерську провели виставку-презентацію, присвячену тому, що вони дізналися за семестр

Математичний конкурс Mangahigh COBIS 2022

Понад 29 500 учнів зі 146 шкіл по всьому світу взяли участь у цьогорічному конкурсі COBIS & Mangahigh Maths Challenge

Кубок Black Sea Schools

BISU приєдналася до міжнародних змагань з математики

Makerspace: BISU запускає новий проєкт

Ми запускаємо новий і захоплюючий проект у нашій школі на Нивках під назвою Makerspace.

Центр тестування IELTS відкрився у BISU

Шукаєте сертифікований центр, у якому можна скласти іспит IELTS? Ви його знайшли!

Футбольний матч у Дніпрі

25 листопада відбулася традиційна товариська гра між вчителями та учнями.

Учні BISU відвідують притулок для тварин

Під час нашого святкування Всесвітнього дня захисту тварин 4 жовтня наша школа збирала гроші для організації "Happy Paw".

Контакти

Онлайн навчання

Київ, вул. Андрія Верхогляда (колишня Драгомирова), 1

+38 (044) 596 18 28

+38 (050) 412 48 84

info@britishschool.ua

Дитячий садок на Печерську

Київ, вул. Андрія Верхогляда (колишня Драгомирова), 1

+38 (044) 596 18 28

+38 (050) 412 48 84

info.pe@britishschool.ua

Початкова та середня школа на Печерську

Київ, вул. Андрія Верхогляда (колишня Драгомирова), 1

+38 (044) 596 18 28

+38 (050) 412 48 84

info.pe@britishschool.ua

Дитячий садок на Нивках

Київ, вул. Василя Данилевича (колишня Толбухіна), 45

+38 (044) 239 21 21

+38 (066) 303 75 78

info.np@britishschool.ua

Початкова та середня школа на Нивках

Київ, вул. Василя Данилевича (колишня Толбухіна), 45

+38 (044) 502 39 09

+38 (050) 410 46 44

info.ns@britishschool.ua

Дитячий садок у Дніпрі

Дніпро, вул. Антоновича, 39а

+38 (056) 767 18 28

+38 (050) 458 80 22

info.dn@britishschool.ua

Початкова та середня школа у Дніпрі

Дніпро, вул. Антоновича, 39а

+38 (056) 767 18 28

+38 (050) 458 80 22

info.dn@britishschool.ua

Екстернат

Київ, вул. Андрія Верхогляда (колишня Драгомирова), 1

+38 (044) 596 18 28

+38 (050) 412 48 84

info@britishschool.ua

Цей Веб-сайт використовує файли кукі перших і третіх осіб для збереження інформації на вашому комп’ютері. Якщо ви залишаєтесь на сайті - ви підтверджуєте використання кукі.

Детальніше про кукі