Відкрито набір учнів на академічний рік 2024-2025. Надішліть заявку зараз!
MoreДевід Коул, принципал Британської міжнародної школи в Україні, з оптимізмом дивиться в майбутнє, попри всі страхіття російського вторгнення
Автор статті – Ірена Баркер
Стаття була опублікована в Independent School Management
Коли майже п’ять років тому мене призначили керівником BISU, Британської міжнародної школи в Україні, я запевнив власників: «Не хвилюйтеся, за своє життя я пережив майже все, що тільки можливо, хіба що не все одразу».
Я вірив — мабуть, небезпідставно, — що мій двадцятирічний досвід на управлінських посадах у Великобританії та за її межами допоможе мені розкрити потенціал школи.
Але коли у лютому почалася війна — невдовзі після нечуваної раніше пандемії коронавірусу, — я усвідомив власну зарозумілість. Керувати Британською міжнародною школою в Україні під час вторгнення стало найбільшим викликом у моїй кар’єрі. В обох випадках ставки були неймовірно високими, але ми знали, що Covid-19 врешті-решт скінчиться, а війна виглядає значно більш невизначеною та складною.
Ми дуже пишаємося тим, що успішно запустили для учнів BISU повноцінне віртуальне навчання, однак близько 2/5 наших учнів, на жаль, вимушені були переїхати і змінити місце навчання. Це було важко, як і те, що нас залишила частина членів команди, яку ми з такими зусиллями будували.
Але попри ці сумні події, я залишаюся налаштованим дуже оптимістично щодо майбутнього нашої школи. Я пишаюся усією командою BISU і вдячний за ту феноменальну підтримку, яку ми отримуємо з усіх куточків світу.
Я впевнений, що Україна виграє цю війну, а BISU відіграє важливу роль у вихованні маленьких українців, які дивитимуться на світ ширше і допоможуть країні розкрити свій потенціал.
Але якщо ми повернемося до тут і зараз, як можна керувати школою під час війни?
Як і більшість українців, ми були настільки готові до того, що трапилося, наскільки це в принципі можливо. Водночас, як і більшість українців, ми не дуже вірили, що Путін все ж наважиться на вторгнення, тим паче у такий спосіб, яким він врешті-решт це здійснив.
Деякі наші вчителі міжнародної програми ще у січні повернулися до своїх домівок за кордоном, згідно з порадами своїх посольств, і вже якийсь час здійснювали навчання в режимі онлайн, як і під час пандемії коронавірусу. Інші вчителі, у тому числі українські, як і зазвичай, вели уроки у школі.
Ми заздалегідь написали електронний лист, який назвали «листом, який ми сподіваємося ніколи не надсилати». І, авжеж, 24 лютого нам довелося надіслати цього листа нашим батькам і повідомити їм, що BISU якийсь час буде закрита.
Завдяки алгоритмам роботи, які BISU створила ще на початку пандемії Covid-19, вже протягом двох робочих днів ми змогли запустити онлайн-навчання, а також надати підтримку нашим працівникам та сім’ям, які намагалися виїхати за межі країни, подалі від небезпеки.
Відкриття віртуальної школи було важливою умовою для безперервності навчання, а ще це стало дуже символічною подією, адже ми були рішучо налаштовані і не збиралися дозволити навчальному процесу зупинитися через вторгнення.
Мені здається важливим зауважити, що, хоча я докладав чимало зусиль до того, щоб належним чином виконувати свої функції, та зараз я все ж живу у безпеці. За кілька днів після вторгнення я переїхав до відносно безпечного міста, у кількох годинах їзди від румунського кордону, звідки я тепер допомагаю в усіх організаційних питаннях.
Спочатку я хотів залишитися в Києві або принаймні сподівався повернутися туди у найближчі кілька тижнів. Але я не хотів стати тягарем для інших і відчув, що в іншому місці я зможу зробити більше.
Багато наших працівників з України вирішили залишатися у Києві, працюючи вдень, а в інший час займаючись волонтерством. Багато наших колег та колишніх учнів долучилися до лав ЗСУ. Їхню хоробрість неможливо передати словами.
Зараз учні і працівники Британської міжнародної школи в Україні перебувають на усіх шести континентах — більшість у Європі, з них багато хто – у Польщі, дехто зараз у тому ж місті на заході Україні, в якому наразі перебуваю я, а хтось – в Єгипті чи у Туреччині.
В умовах невизначеності та надзвичайно складних викликів сьогодення ми надзвичайно вдячні за ту підтримку, яку ми отримуємо з усіх куточків світу, і за те, що війна в Україні не зникає з інформаційного поля зору світової спільноти.
В організації нашого віртуального навчання нам допомогла, зокрема, чудова програма CenturyTech; школи з групи Black Sea Schools були просто неймовірними; ми також отримали слова підтримки від багатьох шкіл Великобританії, зокрема, Ratcliffe College, King’s Worcester, Byron College, John Bunyan Primary та Osbaston Primary.
Ми раді, що цього року Cambridge та IB дозволили, щоб наші учні отримали підтвердження оцінки своїх знань на підставі річного оцінювання.
На моє переконання, Ліз Савіл-Робертс, член парламенту Сполученого Королівства, лорд Шарп, барон Епсома, та Колін Белл, генеральний директор Cobis, які лобіювали інтереси України в уряді Сполученого Королівства, зіграли надважливу роль у появі ініціативи «Homes for Ukraine» (Дім для України).
Але навіть найменші жести підтримки також означають дуже багато — адже вони піднімають настрій і бойовий дух, що особливо важливо для наших працівників, які зараз знаходяться в Україні.
Навіть коли люди просто надсилають нам фотографії прапорів, вивішених у вітринах магазинів, фото людей із жовто-блакитними стрічками, це показує українцям, що світ про них пам’ятає.
З моменту початку війни багато людей питали мене, чи було мені страшно. Звісно, страх був, але все ж найбільша емоційна проблема, з якою стикаються люди в такій ситуації, це невизначеність.
В останні тижні я відчув певне почуття провини. У мене британський паспорт, я знаходжуся в декількох годинах їзди від кордону України — мені треба лише виїхати, і я буду вдома вже за декілька днів. Моя дружина та двоє дорослих синів зараз у безпеці, в Австралії.
Але я навіть не уявляю, як мають почуватися люди, які залишили позаду все своє життя — на тих територіях, які зараз захопила Росія; не уявляю, як тисне на них ця невизначеність. Можливі наслідки у випадку поразки України в цій війні, мабуть, дуже лякають цих людей.
Але в українцях є внутрішній стоїцизм — вони беруться за роботу, впевнені, що переможуть, — і наразі все вказує на те, що, якщо їх у цьому підтримати, їм це неодмінно вдасться.
Я хочу, щоб серед усього цього виру подій Британська міжнародна школа в Україні забезпечувала таку важливу річ, як безперервність. Настане день, закінчиться війна і повернеться мир – дітям знадобиться навчання, і важливо, щоб ми були поруч із ними, коли наші школи знову відкриються у Києві та Дніпрі.
Я захоплююся головою спостережної ради та генеральним директором нашої школи, які інвестували чимало часу та ресурсів у забезпечення евакуації працівників та у надання такої необхідної гуманітарної допомоги.
Вони хочуть допомогти у відбудові України, тож зараз роблять все для забезпечення безперервного навчання нашим учням та опікуються тим, щоб тим з учнів, які виїхали з країни, було куди повертатися.
Вторгнення мало ефект, геть протилежний тому, якого прагнув домогтися Путін; воно об’єднало країну — Україна зараз сильніша, ніж будь-коли за останні п’ять років. Я іноді жартую зі своїми українськими колегами, що я більший оптиміст, ніж вони, та як людина з іншої країни бачу потенціал України краще, ніж самі українці.
Я прийшов на цю посаду, бо хотів допомогти наступному поколінню українців розвинути сучасний міжнародний світогляд — аби вони, в свою чергу, допомогли цій чудовій країні зіграти свою роль на європейському та світовому рівні.
І я твердо вірю, що цей потенціал досі є, і він неодмінно буде реалізований.
Якби в минулому я мав вибір, чи вибрав би я опинитися тут у такий час? Напевно, ні. Але зараз я не хотів би бути в жодному іншому місці.
Популярні статті
Контакти
Онлайн навчання
Київ, вул. Андрія Верхогляда (колишня Драгомирова), 1
+38 (044) 596 18 28
+38 (050) 412 48 84
info@britishschool.ua
Дитячий садок на Печерську
Київ, вул. Андрія Верхогляда (колишня Драгомирова), 1
+38 (044) 596 18 28
+38 (050) 412 48 84
info.pe@britishschool.ua
Початкова та середня школа на Печерську
Київ, вул. Андрія Верхогляда (колишня Драгомирова), 1
+38 (044) 596 18 28
+38 (050) 412 48 84
info.pe@britishschool.ua
Дитячий садок на Нивках
Київ, вул. Василя Данилевича (колишня Толбухіна), 45
+38 (044) 239 21 21
+38 (066) 303 75 78
info.np@britishschool.ua
Початкова та середня школа на Нивках
Київ, вул. Василя Данилевича (колишня Толбухіна), 45
+38 (044) 502 39 09
+38 (050) 410 46 44
info.ns@britishschool.ua
Дитячий садок у Дніпрі
Дніпро, вул. Антоновича, 39а
+38 (056) 767 18 28
+38 (050) 458 80 22
info.dn@britishschool.ua
Початкова та середня школа у Дніпрі
Дніпро, вул. Антоновича, 39а
+38 (056) 767 18 28
+38 (050) 458 80 22
info.dn@britishschool.ua
Екстернат
Київ, вул. Андрія Верхогляда (колишня Драгомирова), 1
+38 (044) 596 18 28
+38 (050) 412 48 84
info@britishschool.ua