Як підтримати Україну

More
Staff Stories
17.05.2022

Україна: «Це найбільший виклик у моїй кар’єрі»

Девід Коул, принципал Британської міжнародної школи в Україні, з оптимізмом дивиться в майбутнє, попри всі страхіття російського вторгнення

Автор статті – Ірена Баркер

Стаття була опублікована в Independent School Management 

Коли майже п’ять років тому мене призначили керівником BISU, Британської міжнародної школи в Україні, я запевнив власників: «Не хвилюйтеся, за своє життя я пережив майже все, що тільки можливо, хіба що не все одразу».

Я вірив — мабуть, небезпідставно, — що мій двадцятирічний досвід на управлінських посадах у Великобританії та за її межами допоможе мені розкрити потенціал школи.

Але коли у лютому почалася війна — невдовзі після нечуваної раніше пандемії коронавірусу, — я усвідомив власну зарозумілість. Керувати Британською міжнародною школою в Україні під час вторгнення стало найбільшим викликом у моїй кар’єрі. В обох випадках ставки були неймовірно високими, але ми знали, що Covid-19 врешті-решт скінчиться, а війна виглядає значно більш невизначеною та складною.

Ми дуже пишаємося тим, що успішно запустили для учнів BISU повноцінне віртуальне навчання, однак близько 2/5 наших учнів, на жаль, вимушені були переїхати і змінити місце навчання. Це було важко, як і те, що нас залишила частина членів команди, яку ми з такими зусиллями будували.

Але попри ці сумні події, я залишаюся налаштованим дуже оптимістично щодо майбутнього нашої школи. Я пишаюся усією командою BISU і вдячний за ту феноменальну підтримку, яку ми отримуємо з усіх куточків світу.

Я впевнений, що Україна виграє цю війну, а BISU відіграє важливу роль у вихованні маленьких українців, які дивитимуться на світ ширше і допоможуть країні розкрити свій потенціал.

Але якщо ми повернемося до тут і зараз, як можна керувати школою під час війни?

Як і більшість українців, ми були настільки готові до того, що трапилося, наскільки це в принципі можливо. Водночас, як і більшість українців, ми не дуже вірили, що Путін все ж наважиться на вторгнення, тим паче у такий спосіб, яким він врешті-решт це здійснив.

Деякі наші вчителі міжнародної програми ще у січні повернулися до своїх домівок за кордоном, згідно з порадами своїх посольств, і вже якийсь час здійснювали навчання в режимі онлайн, як і під час пандемії коронавірусу. Інші вчителі, у тому числі українські, як і зазвичай, вели уроки у школі.

Ми заздалегідь написали електронний лист, який назвали «листом, який ми сподіваємося ніколи не надсилати». І, авжеж, 24 лютого нам довелося надіслати цього листа нашим батькам і повідомити їм, що BISU якийсь час буде закрита.

Завдяки алгоритмам роботи, які BISU створила ще на початку пандемії Covid-19, вже протягом двох робочих днів ми змогли запустити онлайн-навчання, а також надати підтримку нашим працівникам та сім’ям, які намагалися виїхати за межі країни, подалі від небезпеки.

Відкриття віртуальної школи було важливою умовою для безперервності навчання, а ще це стало дуже символічною подією, адже ми були рішучо налаштовані і не збиралися дозволити навчальному процесу зупинитися через вторгнення.

Мені здається важливим зауважити, що, хоча я докладав чимало зусиль до того, щоб належним чином виконувати свої функції, та зараз я все ж живу у безпеці. За кілька днів після вторгнення я переїхав до відносно безпечного міста, у кількох годинах їзди від румунського кордону, звідки я тепер допомагаю в усіх організаційних питаннях.

Спочатку я хотів залишитися в Києві або принаймні сподівався повернутися туди у найближчі кілька тижнів. Але я не хотів стати тягарем для інших і відчув, що в іншому місці я зможу зробити більше.

Багато наших працівників з України вирішили залишатися у Києві, працюючи вдень, а в інший час займаючись волонтерством. Багато наших колег та колишніх учнів долучилися до лав ЗСУ. Їхню хоробрість неможливо передати словами.

Зараз учні і працівники Британської міжнародної школи в Україні перебувають на усіх шести континентах — більшість у Європі, з них багато хто – у Польщі, дехто зараз у тому ж місті на заході Україні, в якому наразі перебуваю я, а хтось – в Єгипті чи у Туреччині.

В умовах невизначеності та надзвичайно складних викликів сьогодення ми надзвичайно вдячні за ту підтримку, яку ми отримуємо з усіх куточків світу, і за те, що війна в Україні не зникає з інформаційного поля зору світової спільноти.

В організації нашого віртуального навчання нам допомогла, зокрема, чудова програма CenturyTech; школи з групи Black Sea Schools були просто неймовірними; ми також отримали слова підтримки від багатьох шкіл Великобританії, зокрема, Ratcliffe College, King’s Worcester, Byron College, John Bunyan Primary та Osbaston Primary.

Ми раді, що цього року Cambridge та IB дозволили, щоб наші учні отримали підтвердження оцінки своїх знань на підставі річного оцінювання.

На моє переконання, Ліз Савіл-Робертс, член парламенту Сполученого Королівства, лорд Шарп, барон Епсома, та Колін Белл, генеральний директор Cobis, які лобіювали інтереси України в уряді Сполученого Королівства, зіграли надважливу роль у появі ініціативи «Homes for Ukraine» (Дім для України).

Але навіть найменші жести підтримки також означають дуже багато — адже вони піднімають настрій і бойовий дух, що особливо важливо для наших працівників, які зараз знаходяться в Україні.

Навіть коли люди просто надсилають нам фотографії прапорів, вивішених у вітринах магазинів, фото людей із жовто-блакитними стрічками, це показує українцям, що світ про них пам’ятає.

З моменту початку війни багато людей питали мене, чи було мені страшно. Звісно, страх був, але все ж найбільша емоційна проблема, з якою стикаються люди в такій ситуації, це невизначеність.

В останні тижні я відчув певне почуття провини. У мене британський паспорт, я знаходжуся в декількох годинах їзди від кордону України — мені треба лише виїхати, і я буду вдома вже за декілька днів. Моя дружина та двоє дорослих синів зараз у безпеці, в Австралії.

Але я навіть не уявляю, як мають почуватися люди, які залишили позаду все своє життя — на тих територіях, які зараз захопила Росія; не уявляю, як тисне на них ця невизначеність. Можливі наслідки у випадку поразки України в цій війні, мабуть, дуже лякають цих людей.

Але в українцях є внутрішній стоїцизм — вони беруться за роботу, впевнені, що переможуть, — і наразі все вказує на те, що, якщо їх у цьому підтримати, їм це неодмінно вдасться.

Я хочу, щоб серед усього цього виру подій Британська міжнародна школа в Україні забезпечувала таку важливу річ, як безперервність. Настане день, закінчиться війна і повернеться мир – дітям знадобиться навчання, і важливо, щоб ми були поруч із ними, коли наші школи знову відкриються у Києві та Дніпрі.

Я захоплююся головою спостережної ради та генеральним директором нашої школи, які інвестували чимало часу та ресурсів у забезпечення евакуації працівників та у надання такої необхідної гуманітарної допомоги.

Вони хочуть допомогти у відбудові України, тож зараз роблять все для забезпечення безперервного навчання нашим учням та опікуються тим, щоб тим з учнів, які виїхали з країни, було куди повертатися.

Вторгнення мало ефект, геть протилежний тому, якого прагнув домогтися Путін; воно об’єднало країну — Україна зараз сильніша, ніж будь-коли за останні п’ять років. Я іноді жартую зі своїми українськими колегами, що я більший оптиміст, ніж вони, та як людина з іншої країни бачу потенціал України краще, ніж самі українці.

Я прийшов на цю посаду, бо хотів допомогти наступному поколінню українців розвинути сучасний міжнародний світогляд — аби вони, в свою чергу, допомогли цій чудовій країні зіграти свою роль на європейському та світовому рівні.

І я твердо вірю, що цей потенціал досі є, і він неодмінно буде реалізований.

Якби в минулому я мав вибір, чи вибрав би я опинитися тут у такий час? Напевно, ні. Але зараз я не хотів би бути в жодному іншому місці.

Категорії: Staff Stories

Популярні статті

День Соборності в BISU

22 січня Україна відзначає День Соборності -- у день проголошення в 1919 році Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. 

Учні BISU діляться історіями «світла» зі світовою спільнотою

Учні Британської міжнародної школи в Україні (BISU) постійно беруть участь в обговореннях різних тем з однолітками по всьому світу завдяки нашій широкій співпраці з міжнародними організаціями та школами.

Музика, що надихає українських захисників

Наша колега своїм співом підіймає бойовий дух і настрій героїчним воїнам України

Членство у Раді британських міжнародних шкіл COBIS

Ми отримали категорію членства - COBIS Member (Compliance).

BISU висловлює глибокі співчуття Королівській родині та народу Сполученого Королівства…

Британська міжнародна школа в Україні висловлює глибокі співчуття Королівській родині та народу Сполученого Королівства у зв’язку зі смертю Її Величності Королеви Єлизавети II.

Ласкаво просимо до школи

Вітаємо всіх з початком нового навчального року 2022-2023!

Вітання від Ніколаса Харрокса, заступника голови місії та консула Її Величності, Посольство Великої Британії, Київ

Шановні діти, співробітники та спільнота Британської міжнародної школи в Україні!

«Українська книга»: унікальний артпроєкт BISU

Учні Британської міжнародної школи в Україні знайомлять світ з українською культурою.

Як BISU вдається підтримувати роботу в школах під час війни

Нещодавно наш партнер Firefly спілкувався з командою BISU, щоб дізнатися, як війна вплинула на наших вчителів, учнів і батьків, і як школа продовжує підтримувати їх під час конфлікту.

Новий навчальний рік 2022-2023

Школи BISU прагнуть відновити роботу в Україні, як тільки ситуація стане безпечною для учнів і вчителів

Разом до перемоги

Волонтери "тилового фронту" допомагають захисникам України та евакуйованим людям

Наші учні отримали нагороди COBIS

Нещодавно Рада британських міжнародних шкіл, COBIS, запропонувала школам-членам номінувати трьох учнів на нагороду за їхні досягнення.

Конкурс з програмування шкіл Чорноморського регіону

Учні BISU змагалися один з одним у конкурсі з програмування, який був організований Групою шкіл Чорноморського регіону.

Змагання Spring Challenge на платформі CENTURY

Що таке CENTURY? Це іноваційна платформа, яка використовує штучний інтелект для вибору найефективніших занять для учнів та надає інформацію вчителям щодо розумних втручань.

Всесвітній день математики 2022

23 березня 2022 року відбувся Всесвітній день математики. Він тривав протягом 48 годин, щоб охопити всі глобальні часові пояси.

BISU святкує своє 25-річчя

Британська міжнародна школа в Україні (BISU) була заснована у 1997 році. Вона стала першим закладом, що запропонував британський підхід до освіти в Україні. Зараз нас вважають однією з найпрестижніших міжнародних шкіл країни.

Вірш “Молитва за Україну”

Хочемо поділитися з вами цим зворушливим віршем, присвяченим  Україні, що написав наш учень Дмитро Ківа, Year 8

Школа в Ессексі висловлює підтримку нашій спільноті

Ми отримали ще один лист підтримки від наших міжнародних друзів – початкова школа Джона Беньяна в Ессексі у Великобританії (John Bunyan Primary School) демонструє свою солідарність із BISU

Наша віртуальна школа

Навіть у сьогоднішніх найскладніших реаліях якісна освіта залишається нашим пріоритетом, і викладачі BISU проводять заняття в режимі онлайн.

Шкільна спільнота King’s Worcester підтримує BISU

Громада Кінгс Вустер у Великобританії передає BISU слова підтримки та любові

STAND WITH UKRAINE

Ми – Британська міжнародна школа, що була створена в Україні 25 років тому. BISU нікуди не йде і продовжує залишатися з Україною!

Конкурс поезії Ради британських міжнародних шкіл

Ученики школы на Печерске демонстрируют свои творческие и литературные таланты на международном конкурсе

Чи знаєте ви, як приручити дракона?

У п'ятницю, 11 лютого, учні 4-го грейду школи на Печерську провели виставку-презентацію, присвячену тому, що вони дізналися за семестр

Математичний конкурс Mangahigh COBIS 2022

Понад 29 500 учнів зі 146 шкіл по всьому світу взяли участь у цьогорічному конкурсі COBIS & Mangahigh Maths Challenge

Кубок Black Sea Schools

BISU приєдналася до міжнародних змагань з математики

Makerspace: BISU запускає новий проєкт

Ми запускаємо новий і захоплюючий проект у нашій школі на Нивках під назвою Makerspace.

Центр тестування IELTS відкрився у BISU

Шукаєте сертифікований центр, у якому можна скласти іспит IELTS? Ви його знайшли!

Футбольний матч у Дніпрі

25 листопада відбулася традиційна товариська гра між вчителями та учнями.

Учні BISU відвідують притулок для тварин

Під час нашого святкування Всесвітнього дня захисту тварин 4 жовтня наша школа збирала гроші для організації "Happy Paw".

Різдвяний концерт у BISU

Запрошуємо вас на унікальний різдвяний концерт

День візерунків у дитячому садку

12 листопада ми влаштували День візерунків для наших наймолодших учнів.

День пам’яті полеглих

Наша школа взяла участь у церемонії вшанування пам’яті загиблих у військових конфліктах, яка проходила в київському Парку Слави.

“Страхітлива п’ятниця” у BISU

Цукерки або життя? Хелловін є одним з улюблених свят серед наших учнів та вчителів.

Всесвітній день психічного здоров’я

Минулої п’ятниці, 8 жовтня, школи на Печерську та Нивках відзначали Всесвітній день психічного здоров’я.

Два кольори в гармонії

Нещодавно пан Девід Коул, принципал BISU, відвідав культурний захід “Two Colours in Harmony” («Два кольори в гармонії») на запрошення Посольства Республіки Індонезія в Україні.

ЗМІ та суспільство: проєкт учнів школи на Печерську

Які основні труднощі постають перед світом сьогодні та як ми їх вирішуємо?

Європейський день мов

Заснований у 2001 року, цей день нагадує нам про важливість вивчення іноземних мов та підкреслює багатомовне та культурне різноманіття Європи.

Всесвітній день захисту тварин

4 жовтня всі наші школи – у Києві (Печерськ, Нивки) та у Дніпрі – відзначали Всесвітній день захисту тварин.

Святкуємо День вчителя

Важливість ролі вчителів у суспільстві навряд чи можна перебільшити. Вони вказують шлях, куди рухатися, та змінюють життя учнів кожного дня. І є лише один день в календарі, коли ми можемо офіційно оцінити їхній величезний внесок.

Всеукраїнська благодійна акція «Монетки дітям»

За ініціативи Національного банку України та підтримки Міністерства освіти та науки України «Таблеточки» проводять всеукраїнську благодійну акцію «Монетки дітям» на підтримку онкохворих дітей

Вітальний комплект 2021-2022

Цього року ми підготували особливий подарунок для наших дітей. Це саме те, що допоможе їм почуватися комфортно та встановити або відновити зв’язок зі школою, її викладачами та однолітками.

Розпочався суботній факультатив «Enrichment Programme»

4 вересня перші заходи факультатива «Enrichment Programme» успішно відбулися у школах на Печерську та Нивках

1 вересня: ласкаво просимо до школи

Вітаємо з початком нового навчального року 2021-2022!

«З Україною в серці»: проєкт BISU посідає друге місце

Учні BISU взяли участь в конкурсі MediaMAN-2021

Випускники IBDP показали абсолютну успішність – 100%

З радістю повідомляємо, що цього року наші випускники Міжнародної програми бакалаврату (the International Baccalaureate Diploma Programme) досягли блискучих результатів.

Конкурс з програмування

Життя у нашій школі насичене різноманітними подіями

Всеукраїнська українознавча гра “Соняшник”

BISU відзначилася ще в одному національному конкурсі

Презентація навчальних досягнень

Наймолодші учні Печерського кампусу наполегливо працювали в цьому семестрі та багато чому навчились.

Як покращити світ навколо нас?

Студентський парламент BISU співпрацює з Червоним Хрестом

Віртуальний червневий концерт BISU

Незабутня вистава: BISU зустрічає літо творчо

Контакти

Онлайн навчання

Київ, вул. Драгомирова 1

+38 (044) 596 18 28

+38 (050) 412 48 84

info.pe@britishschool.ua

Дитячий садок на Печерську

Київ, вул. Драгомирова 1

+38 (044) 596 18 28

+38 (050) 412 48 84

info.pe@britishschool.ua

Початкова та середня школа на Печерську

Київ, вул. Драгомирова 1

+38 (044) 596 18 28

+38 (050) 412 48 84

info.pe@britishschool.ua

Дитячий садок на Нивках

Київ, вул. Толбухіна 45

+38 (044) 239 21 21

+38 (066) 303 75 78

info.np@britishschool.ua

Початкова та середня школа на Нивках

Київ, вул. Толбухіна 45

+38 (044) 502 39 09

+38 (050) 410 46 44

info.ns@britishschool.ua

Дитячий садок у Дніпрі

Дніпро, вул. Антоновича, 39а

+38 (056) 767 18 28

+38 (050) 458 80 22

info.dn@britishschool.ua

Початкова та середня школа у Дніпрі

Дніпро, вул. Антоновича, 39а

+38 (056) 767 18 28

+38 (050) 458 80 22

info.dn@britishschool.ua

Екстернат

Київ, вул. Драгомирова 1

+38 (044) 596 18 28

+38 (050) 412 48 84

info.pe@britishschool.ua

Цей Веб-сайт використовує файли кукі перших і третіх осіб для збереження інформації на вашому комп’ютері. Якщо ви залишаєтесь на сайті - ви підтверджуєте використання кукі.

Детальніше про кукі