Відкрито набір учнів на академічний рік 2024-2025. Надішліть заявку зараз!
MoreОлег Гірник, студент першого курсу медичного факультету Ексетерського університету (кампус Стрітхем), допомагає перевозити українських біженців з Польщі до Португалії.
Стаття була опублікована на Falmouth-Anchor.co.uk
Автор: Аніна Моршед
Російське вторгнення в Україну розпочалося 24 лютого, коли президент Володимир Путін оголосив про “спеціальну військову операцію”. Відтоді українці пережили численні повітряні удари і бомбардування таких великих міст, як Київ, Маріуполь, Львів (Західна Україна), Херсон, Мелітополь і Бердянськ (Південна Україна).
Зафіксовані численні жертви серед цивільного населення, зокрема, майже 2200 українців загинули в окупованому Маріуполі.
Журналістка “The Anchor” зустрілася з Олегом, щоб детальніше обговорити його благодійну діяльність (The Falmouth Anchor — це студентська онлайн-газета, що освітлює події Фалмутського та Ексетерського університетів у Корнуоллі).
Все почалося з того, що мій друг Аскольд Шестунов поїхав до Польщі, щоб вступити до лав Української територіальної оборони. Дорогою туди він познайомився з організатором каравану біженців до Португалії.
У неї були контакти з португальською неурядовою організацією (НУО), яка була готова доставити гуманітарну допомогу і перевезти біженців до Португалії. Проблема полягала в тому, що її рівня англійської мови не вистачало, аби ефективно вести перемови з НУО, тому Аскольд порекомендував мене.
Я, звісно, погодився допомогти і займався перекладом повідомлень, якими обмінювалися між собою НУО та організаторка. Повідомлення стосувалися різноманітних організаційних питань, включаючи місця збору, списки необхідних предметів гуманітарної допомоги, особисту інформацію про окремих біженців тощо.
Найскладнішим у роботі було те, що працівники НУО постійно використовували голосові повідомлення з поганою якістю звуку – деякі слова було дуже складно розпізнати. Однак, я робив усе можливе, аби перекладати з мінімальною втратою оригінального змісту. Ми неодноразово просили їх надсилати текстові повідомлення, щоб ми могли ефективніше стежити за тим, що було сказано, але, на жаль, працівники НУО, свідомо чи несвідомо, ігнорували це прохання.
Якщо говорити про успіхи, то близько 90 біженців вже на шляху до Португалії. Їх зібрали з Варшави та Любліна, де вони сіли на транспортні засоби, які привезли гуманітарну допомогу.
НУО має намір повторити цей маршрут після того, як вони закінчать розміщувати біженців у Португалії.
Коли вони прибудуть до Португалії, їх прийме місцева українська делегація. Ця делегація забезпечить біженців тимчасовим житлом, а також підтримає їх під час адаптації на новому місці.
НУО має прямий контакт з офісом прем’єр-міністра Португалії, тому біженці отримають робочі візи після прибуття. НУО відповідає за допомогу біженцям у пошуку роботи протягом тижня після їхнього прибуття, або, принаймні, так вони стверджують. Вони також відповідають за допомогу біженцям у пошуку постійного місця проживання, щоб вони не відчували себе тягарем для делегації, що приймає
Основна мета – якнайшвидше зробити їх повноцінними членами суспільства. Виклики для біженців полягають у вивченні мови, пошуку відповідної роботи та постійного місця проживання.
Я навчаюся на першому курсі медичного факультету. Мій навчальний план зосереджений на самостійному навчанні, тому я маю багато вільного часу, щоб займатися волонтерством на благо мого народу.
До війни я працював перекладачем у кількох стартапах, серед яких були компанія з розробки ігор та компанія, що займалася штучним інтелектом у фармакології. Обидві компанії базувалися в Києві, тож як тільки почалася війна, ці підробітки були поставлені на паузу. Я маю близько року загального досвіду роботи перекладачем з російської на англійську, тож це не надто заважало моєму звичному життю.
Що дійсно порушило моє звичне життя, так це сама війна. Я перебуваю в постійному стресі, не відриваючись від телефону, переглядаючи новини. Кожного разу, коли я бачу повідомлення про обстріли Київа, я молюся, щоб ракета не влучила в мій район і мої батьки були в безпеці. Щоранку я витрачаю близько години на те, аби переглянути все, що я пропустив під час сну.
Мої батьки підготували запаси зерна, продуктів тривалого зберігання та води на випадок, якщо щось трапиться. Мій батько – хімік за фахом, тож він приготував чимало коктейлів Молотова. Йому навіть вдалося роздобути дробовик. Сподіваюся, що йому не доведеться нічого з цього використовувати.
Реакція медіа та економічні санкції Заходу загалом є безпрецедентними, і я це щиро підтримую. Компанія за компанією залишають Росію, зменшуючи потенційні податки, які Росія може збирати для фінансування своєї військової машини. Санкції, запроваджені світовою спільнотою, прирекли Росію на економічний дефолт до середини квітня, що зруйнує будь-які надії Путіна на велику російську імперію.
З точки зору засобів масової інформації, Україна, по суті, у всіх на слуху – всі погляди прикуті до нас і нашої боротьби з росією, як Давид проти Голіафа. Я вдячний за те, що варварське вторгнення в Україну не кануло в небуття, як вторгнення росії в Ічкерію та Грузію.
Я особливо вражений твердою позицією Сполученого Королівства щодо захисту України: Велика Британія однією з перших надала Україні протитанкові ракети NLAW, Борис Джонсон був одним з перших, хто наполягав на відключенні росії від банківської системи SWIFT, парламент Великобританії послідовно підтримував українську боротьбу за самовизначення.
Нещодавня відмова від російських нафти і газу, також заслуговує на подяку. Великобританії доведеться пристосуватися до цієї зміни, і через це я ще більше поважаю таке самовіддане рішення. Велика Британія жертвує власним комфортом, не купуючи дешевий російський газ, щоб дозволити Україні жити незалежно.
Ну, BBC – така сама, як і будь-яка інформаційна компанія. Вони здебільшого були зацікавлені в тому, щоб я сказав щось привабливе, а не інформативне. Перетворити на страшилки і сльози те, що я насправді хочу сказати.
Моїм одноліткам здебільшого байдуже. Навіть серед моїх друзів майже ніхто не цікавиться чимось, що виходить за рамки повсякденності.
Однак у перший тиждень війни відбулися дві події на знак солідарності з Україною. Сотні людей зібралися, щоб підтримати Україну. Навіть російські студенти. Неслов’янські студенти, які приходили, зазвичай вивчають політологію, тому вони розуміють серйозність ситуації.
Не так багато людей прочитали статтю про мене, але ті, хто прочитав, зазвичай писали мені, підтримуючи мою роботу.
Наскільки важлива міжнародна солідарність з Україною? І чому Ви особисто вважаєте, що студенти мають замислитися над ситуацією в Україні?
Солідарність заради солідарності не має сенсу. Мене хвилюють дії, зроблені на знак солідарності.
Пожертви, підписання петицій, тиск на компанії тощо. Якщо ви просто зміните картинку свого профілю на український прапор, це не змусить Путіна раптом передумати і вивести свої танки з України. Я хочу, щоб студенти не просто думали про війну, а замислилися над тим, як вони можуть допомогти її зупинити, і діяли відповідно.
Крім того, не будь-які петиції треба підписувати. Лише ті, які дійсно мають значення, дійсно змінюють ситуацію. Наприклад, петиція про закриття українського неба зібрала понад мільйон підписів і змусила Конгрес підтримати цю ідею. Тепер на президента Байдена тисне Конгрес, щоб він допоміг Україні, надавши їй літаки або фактично запровадивши безпольотну зону.
Реакція університету була досить… нейтральною.
У перший день війни я отримав електронного листа, в якому було написано “Ми вас підтримуємо”. І все. Ніяких заходів на підтримку України, ніяких зборів коштів для біженців чи армії, ніякого збору гуманітарної допомоги університет навіть не розглядав.
Університет має великий потенціал для поширення інформації про те, як студенти можуть допомогти, але вони вирішили зберігати нейтралітет.
Наразі робота Гірника призупинена через прибуття українських біженців до Португалії.
Популярні статті
Контакти
Онлайн навчання
Київ, вул. Андрія Верхогляда (колишня Драгомирова), 1
+38 (044) 596 18 28
+38 (050) 412 48 84
info@britishschool.ua
Дитячий садок на Печерську
Київ, вул. Андрія Верхогляда (колишня Драгомирова), 1
+38 (044) 596 18 28
+38 (050) 412 48 84
info.pe@britishschool.ua
Початкова та середня школа на Печерську
Київ, вул. Андрія Верхогляда (колишня Драгомирова), 1
+38 (044) 596 18 28
+38 (050) 412 48 84
info.pe@britishschool.ua
Дитячий садок на Нивках
Київ, вул. Василя Данилевича (колишня Толбухіна), 45
+38 (044) 239 21 21
+38 (066) 303 75 78
info.np@britishschool.ua
Початкова та середня школа на Нивках
Київ, вул. Василя Данилевича (колишня Толбухіна), 45
+38 (044) 502 39 09
+38 (050) 410 46 44
info.ns@britishschool.ua
Дитячий садок у Дніпрі
Дніпро, вул. Антоновича, 39а
+38 (056) 767 18 28
+38 (050) 458 80 22
info.dn@britishschool.ua
Початкова та середня школа у Дніпрі
Дніпро, вул. Антоновича, 39а
+38 (056) 767 18 28
+38 (050) 458 80 22
info.dn@britishschool.ua
Екстернат
Київ, вул. Андрія Верхогляда (колишня Драгомирова), 1
+38 (044) 596 18 28
+38 (050) 412 48 84
info@britishschool.ua