Відкрито набір учнів на академічний рік 2024-2025. Надішліть заявку зараз!

More
Alumni
28.04.2023

Випускник BISU допомагає українським біженцям

Олег Гірник, студент першого курсу медичного факультету Ексетерського університету (кампус Стрітхем), допомагає перевозити українських біженців з Польщі до Португалії.

Стаття була опублікована на Falmouth-Anchor.co.uk

Автор: Аніна Моршед

Російське вторгнення в Україну розпочалося 24 лютого, коли президент Володимир Путін оголосив про “спеціальну військову операцію”. Відтоді українці пережили численні повітряні удари і бомбардування таких великих міст, як Київ, Маріуполь, Львів (Західна Україна), Херсон, Мелітополь і Бердянськ (Південна Україна).

Зафіксовані численні жертви серед цивільного населення, зокрема, майже 2200 українців загинули в окупованому Маріуполі.

Журналістка “The Anchor” зустрілася з Олегом, щоб детальніше обговорити його благодійну діяльність (The Falmouth Anchor — це студентська онлайн-газета, що освітлює події Фалмутського та Ексетерського університетів у Корнуоллі).

Підсумуйте коротко, що саме Ви зробили до цього часу?

Все почалося з того, що мій друг Аскольд Шестунов поїхав до Польщі, щоб вступити до лав Української територіальної оборони. Дорогою туди він познайомився з організатором каравану біженців до Португалії.

У неї були контакти з португальською неурядовою організацією (НУО), яка була готова доставити гуманітарну допомогу і перевезти біженців до Португалії.  Проблема полягала в тому, що її рівня англійської мови не вистачало, аби ефективно вести перемови з НУО, тому Аскольд порекомендував мене.

Я, звісно, погодився допомогти і займався перекладом повідомлень, якими обмінювалися між собою НУО та організаторка. Повідомлення стосувалися різноманітних організаційних питань, включаючи місця збору, списки необхідних предметів гуманітарної допомоги, особисту інформацію про окремих біженців тощо.

Найскладнішим у роботі було те, що працівники НУО постійно використовували голосові повідомлення з поганою якістю звуку – деякі слова було дуже складно розпізнати. Однак, я робив усе можливе, аби перекладати з мінімальною втратою оригінального змісту. Ми неодноразово просили їх надсилати текстові повідомлення, щоб ми могли ефективніше стежити за тим, що було сказано, але, на жаль, працівники НУО, свідомо чи несвідомо, ігнорували це прохання.

Якщо говорити про успіхи, то близько 90 біженців вже на шляху до Португалії. Їх зібрали з Варшави та Любліна, де вони сіли на транспортні засоби, які привезли гуманітарну допомогу.

НУО має намір повторити цей маршрут після того, як вони закінчать розміщувати біженців у Португалії.

Що біженці робитимуть далі, коли вони дістануться Португалії? З якими складнощами вони стикнуться?

Коли вони прибудуть до Португалії, їх прийме місцева українська делегація. Ця делегація забезпечить біженців тимчасовим житлом, а також підтримає їх під час адаптації на новому місці.

НУО має прямий контакт з офісом прем’єр-міністра Португалії, тому біженці отримають робочі візи після прибуття. НУО відповідає за допомогу біженцям у пошуку роботи протягом тижня після їхнього прибуття, або, принаймні, так вони стверджують. Вони також відповідають за допомогу біженцям у пошуку постійного місця проживання, щоб вони не відчували себе тягарем для делегації, що приймає

Основна мета – якнайшвидше зробити їх повноцінними членами суспільства. Виклики для біженців полягають у вивченні мови, пошуку відповідної роботи та постійного місця проживання.

На початку Ви говорили про деякі труднощі, з якими Вам довелося стикатися. Як Ваша робота вплинула саме на Вас? Як Вам вдалося збалансувати волонтерську діяльність з життям у Великобританії? Як Ваша сім’я впоралася з цією ситуацією?

Я навчаюся на першому курсі медичного факультету. Мій навчальний план  зосереджений на самостійному навчанні, тому я маю багато вільного часу, щоб займатися волонтерством на благо мого народу.

До війни я працював перекладачем у кількох стартапах, серед яких були компанія з розробки ігор та компанія, що займалася штучним інтелектом у фармакології. Обидві компанії базувалися в Києві, тож як тільки почалася війна, ці підробітки були поставлені на паузу. Я маю близько року загального досвіду роботи перекладачем з російської на англійську, тож це не надто заважало моєму звичному життю.

Що дійсно порушило моє звичне життя, так це сама війна. Я перебуваю в постійному стресі, не відриваючись від телефону, переглядаючи новини. Кожного разу, коли я бачу повідомлення про обстріли Київа, я молюся, щоб ракета не влучила в мій район і мої батьки були в безпеці. Щоранку я витрачаю близько години на те, аби переглянути все, що я пропустив під час сну.

Мої батьки підготували запаси зерна, продуктів тривалого зберігання та води на випадок, якщо щось трапиться. Мій батько – хімік за фахом, тож він приготував чимало коктейлів Молотова. Йому навіть вдалося роздобути дробовик. Сподіваюся, що йому не доведеться нічого з цього використовувати.

Ви задоволені реакцією Заходу, зокрема Британії, на вторгнення? І в медіа, і в політиці?

Реакція медіа та економічні санкції Заходу загалом є безпрецедентними, і я це щиро підтримую. Компанія за компанією залишають Росію, зменшуючи потенційні податки, які Росія може збирати для фінансування своєї військової машини. Санкції, запроваджені світовою спільнотою, прирекли Росію на економічний дефолт до середини квітня, що зруйнує будь-які надії Путіна на велику російську імперію.

З точки зору засобів масової інформації, Україна, по суті, у всіх на слуху – всі погляди прикуті до нас і нашої боротьби з росією, як Давид проти Голіафа. Я вдячний за те, що варварське вторгнення в Україну не кануло в небуття, як вторгнення росії в Ічкерію та Грузію.

Я особливо вражений твердою позицією Сполученого Королівства щодо захисту України: Велика Британія однією з перших надала Україні протитанкові ракети NLAW, Борис Джонсон був одним з перших, хто наполягав на відключенні росії від банківської системи SWIFT, парламент Великобританії послідовно підтримував українську боротьбу за самовизначення.

Нещодавня відмова від російських нафти і газу, також заслуговує на подяку. Великобританії доведеться  пристосуватися до цієї зміни, і через це я ще більше поважаю таке самовіддане рішення. Велика Британія жертвує власним комфортом, не купуючи дешевий російський газ, щоб дозволити Україні жити незалежно.

Я читав вашу статтю на BBC. Яким був Ваш досвід роботи з ними?

Ну, BBC – така сама, як і будь-яка інформаційна компанія. Вони здебільшого були зацікавлені в тому, щоб я сказав щось привабливе, а не інформативне. Перетворити на страшилки і сльози те, що я насправді хочу сказати.

А щодо Ваших друзів в Ексетерському університеті? Як вони ставляться до конфлікту і до Вашої волонтерської діяльності?

Моїм одноліткам здебільшого байдуже. Навіть серед моїх друзів майже ніхто не цікавиться чимось, що виходить за рамки повсякденності.

Однак у перший тиждень війни відбулися дві події на знак солідарності з Україною. Сотні людей зібралися, щоб підтримати Україну. Навіть російські студенти. Неслов’янські студенти, які приходили, зазвичай вивчають політологію, тому вони розуміють серйозність ситуації.

Не так багато людей прочитали статтю про мене, але ті, хто прочитав, зазвичай писали мені, підтримуючи мою роботу.

Наскільки важлива міжнародна солідарність з Україною? І чому Ви особисто вважаєте, що студенти мають замислитися над ситуацією в Україні?

Солідарність заради солідарності не має сенсу. Мене хвилюють дії, зроблені на знак солідарності.

Пожертви, підписання петицій, тиск на компанії тощо. Якщо ви просто зміните картинку свого профілю на український прапор, це не змусить Путіна раптом передумати і вивести свої танки з України. Я хочу, щоб студенти не просто думали про війну, а замислилися над тим,  як вони можуть допомогти її зупинити, і діяли відповідно.

Крім того, не будь-які петиції треба підписувати. Лише ті, які дійсно мають значення, дійсно змінюють ситуацію. Наприклад, петиція про закриття українського неба зібрала понад мільйон підписів і змусила Конгрес підтримати цю ідею. Тепер на президента Байдена тисне Конгрес, щоб він допоміг Україні, надавши їй літаки або фактично запровадивши безпольотну зону.

Яка реакція університету на вторгнення? І чи може університет щось зробити у відповідь на конфлікт?

Реакція університету була досить… нейтральною.

У перший день війни я отримав електронного листа, в якому було написано “Ми вас підтримуємо”. І все. Ніяких заходів на підтримку України, ніяких зборів коштів для біженців чи армії, ніякого збору гуманітарної допомоги університет навіть не розглядав.

Університет має великий потенціал для поширення інформації про те, як студенти можуть допомогти, але вони вирішили зберігати нейтралітет.

Олег Гірник закінчив BISU у 2020. Протягом проходження дворічної програми IB він застосовував зрілий, позитивний підхід до навчання. Олег також зробив значний внесок у розвиток шкільної спільноти, надаючи волонтерську підтримку під час багатьох шкільних заходів.

Наразі робота Гірника призупинена через прибуття українських біженців до Португалії.

Категорії: Alumni

Популярні статті

Міжнародний день безпечного Iнтернету

6 лютого у світі відзначався День безпечного Інтернету (Safer Internet Day).

Міжнародний проєкт “Час”

8 грудня учні 6 класу взяли участь у всесвітній вікторині, присвяченій країнам світу.

Святкуємо Різдво та Новий Рік у BISU

Нещодавно до нашої школи завітали дивовижні персонажі, які привітали наших учнів зі святами та організували для них незабутній захід. Всі присутні наче поринули в чудову казку, де на них чекали пригоди.

Міжнародний шкільний проєкт з нагоди кліматичного саміту COP 28

Наші учні нещодавно взяли участь у важливому міжнародному конкурсі COP 28 і проявили себе справжніми відповідальними громадянами світу, що піклуються про навколишнє середовище. Вони приєдналися до розв'язання критичних проблем, з якими стикається наша планета.

Наша подорож до Мексики

17 листопада наші учні 9 класу віртуально подорожували до Мексики, де вони зустрілися з учнями з Міжнародної школи Керетаро ((International School of Queretaro, ISQ).

Онлайн-зустріч зі школою в Лондоні

10 листопада Наші учні 9 класу вирушили у віртуальну подорож до столиці Великобританії: вони спілкувалися онлайн з учнями Little Heath School. Це спеціальний заклад у Лондоні для дітей віком 11-19 років, що мають особливі освітні потреби.

Неймовірна субота за містом

Завдяки нашим партнерам — компанія-забудовник DIM — ми нещодавно провели неймовірній суботній день за Києвом у заміському комплексі Park Lake City

“Моторошний” вівторок у BISU!

Геловін у нашій школі — справжня магія, від казкової костюмованої вечірки до чарівних декорацій! ‍Це особливий день, наповнений сюрпризами, дружніми жартами та "жахливими" веселощами.

Всесвітній день психічного здоров’я

10 жовтня наші школи взяли участь у Всесвітньому дні психічного здоров’я.

Всесвітній день тварин у BISU

4 жовтня наша школа святкувала Всесвітній день захисту тварин!

Відновлення України: новий проєкт BISU

28 вересня у київському пресцентрі ІА «Інтерфакс» відбулася пресконференція присвячена темі “Відновлення України: Освіта майбутнього. Якою вона буде?"

Вітаємо з початком нового навчального року!

Сьогодні, 1 вересня, наші школи у Києві та Дніпрі відчинили свої двері, і ми з великою радістю зустрілися з нашими дорогими учнями. Це було справжнє свято для всіх нас!

Благодійна ініціатива на допомогу захисникам України

Ми щоденно відчуваємо вдячність нашим захисникам - їхні відважні серця сильні та витривалі, але вони також потребують турботи та допомоги.

З надією в серці: BISU співає зі всім світом

Школярі з усього світу, включаючи Британську міжнародну школу в Україні, об'єдналися, щоб заспівати гімн надії та миру.

Щорічна міжнародна конференція COBIS

Вітаємо наших партнерів King’s InterHigh з почесною відзнакою від COBIS!

Музичний проєкт “Voices Around the World”

Нещодавно наші учні взяли участь у міжнародній ініціативі «Voices Around the World», яка через музику об’єднує молодих людей з усього світу та сприяє глобальній співпраці та взаєморозумінню.

Конкурс мистецтва та поезії COBIS

Нашим учням було запропоновано написати вірш або виготовити артефакт на тему цьогорічного конкурсу «Хто я?»

Святкуємо Всесвітній день книги

Нещодавно наша школа святкувала Всесвітній день книги, який спочатку був запроваджений ЮНЕСКО в 1995 році та започаткований у Великій Британії та Ірландії в 1997 році. Його головна мета – виховувати любов до книг і ділитися радістю читання з іншими. Це змінює життя на краще. "Твій день книги" – тема цьогорічного свята.

Шкільний рік в умовах безперервної війни

Минув рік з початку повномасштабного військового вторгнення росії. Попри значні людські втрати та зруйновані міста і села дух та рішучість українського народу залишаються незломленими. У відповідь на цю неспровоковану варварську агресію Україна демонструє всьому світові приклад неймовірної мужності, стійкості та відданої боротьби за незалежність.

Міжнародний конкурс з математики

Учні 5 та 6 класів (за міжнародною програмою) взяли участь у конкурсі з математики на Кубок the Black Sea Schools Group та показали чудові результати.

Учні BISU вчаться виступати публічно

Учні BISU взяли участь у сесії Freemen's Global Enrichment «Вчимося говорити публічно», яку провів керівник Freemen’s Global* Девід Бодді.

День Соборності в BISU

22 січня Україна відзначає День Соборності -- у день проголошення в 1919 році Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. 

Учні BISU діляться історіями «світла» зі світовою спільнотою

Учні Британської міжнародної школи в Україні (BISU) постійно беруть участь в обговореннях різних тем з однолітками по всьому світу завдяки нашій широкій співпраці з міжнародними організаціями та школами.

Музика, що надихає українських захисників

Наша колега своїм співом підіймає бойовий дух і настрій героїчним воїнам України

Членство у Раді британських міжнародних шкіл COBIS

Ми отримали категорію членства - COBIS Member (Compliance).

BISU висловлює глибокі співчуття Королівській родині та народу Сполученого Королівства…

Британська міжнародна школа в Україні висловлює глибокі співчуття Королівській родині та народу Сполученого Королівства у зв’язку зі смертю Її Величності Королеви Єлизавети II.

Ласкаво просимо до школи

Вітаємо всіх з початком нового навчального року 2022-2023!

Вітання від Ніколаса Харрокса, заступника голови місії та консула Її Величності, Посольство Великої Британії, Київ

Шановні діти, співробітники та спільнота Британської міжнародної школи в Україні!

«Українська книга»: унікальний артпроєкт BISU

Учні Британської міжнародної школи в Україні знайомлять світ з українською культурою.

Як BISU вдається підтримувати роботу в школах під час війни

Нещодавно наш партнер Firefly спілкувався з командою BISU, щоб дізнатися, як війна вплинула на наших вчителів, учнів і батьків, і як школа продовжує підтримувати їх під час конфлікту.

Новий навчальний рік 2022-2023

Школи BISU прагнуть відновити роботу в Україні, як тільки ситуація стане безпечною для учнів і вчителів

Разом до перемоги

Волонтери "тилового фронту" допомагають захисникам України та евакуйованим людям

Наші учні отримали нагороди COBIS

Нещодавно Рада британських міжнародних шкіл, COBIS, запропонувала школам-членам номінувати трьох учнів на нагороду за їхні досягнення.

Конкурс з програмування шкіл Чорноморського регіону

Учні BISU змагалися один з одним у конкурсі з програмування, який був організований Групою шкіл Чорноморського регіону.

Змагання Spring Challenge на платформі CENTURY

Що таке CENTURY? Це іноваційна платформа, яка використовує штучний інтелект для вибору найефективніших занять для учнів та надає інформацію вчителям щодо розумних втручань.

Всесвітній день математики 2022

23 березня 2022 року відбувся Всесвітній день математики. Він тривав протягом 48 годин, щоб охопити всі глобальні часові пояси.

BISU святкує своє 25-річчя

Британська міжнародна школа в Україні (BISU) була заснована у 1997 році. Вона стала першим закладом, що запропонував британський підхід до освіти в Україні. Зараз нас вважають однією з найпрестижніших міжнародних шкіл країни.

Вірш “Молитва за Україну”

Хочемо поділитися з вами цим зворушливим віршем, присвяченим  Україні, що написав наш учень Дмитро Ківа, Year 8

Школа в Ессексі висловлює підтримку нашій спільноті

Ми отримали ще один лист підтримки від наших міжнародних друзів – початкова школа Джона Беньяна в Ессексі у Великобританії (John Bunyan Primary School) демонструє свою солідарність із BISU

Наша віртуальна школа

Навіть у сьогоднішніх найскладніших реаліях якісна освіта залишається нашим пріоритетом, і викладачі BISU проводять заняття в режимі онлайн.

Шкільна спільнота King’s Worcester підтримує BISU

Громада Кінгс Вустер у Великобританії передає BISU слова підтримки та любові

STAND WITH UKRAINE

Ми – Британська міжнародна школа, що була створена в Україні 25 років тому. BISU нікуди не йде і продовжує залишатися з Україною!

Конкурс поезії Ради британських міжнародних шкіл

Ученики школы на Печерске демонстрируют свои творческие и литературные таланты на международном конкурсе

Чи знаєте ви, як приручити дракона?

У п'ятницю, 11 лютого, учні 4-го грейду школи на Печерську провели виставку-презентацію, присвячену тому, що вони дізналися за семестр

Математичний конкурс Mangahigh COBIS 2022

Понад 29 500 учнів зі 146 шкіл по всьому світу взяли участь у цьогорічному конкурсі COBIS & Mangahigh Maths Challenge

Кубок Black Sea Schools

BISU приєдналася до міжнародних змагань з математики

Makerspace: BISU запускає новий проєкт

Ми запускаємо новий і захоплюючий проект у нашій школі на Нивках під назвою Makerspace.

Центр тестування IELTS відкрився у BISU

Шукаєте сертифікований центр, у якому можна скласти іспит IELTS? Ви його знайшли!

Футбольний матч у Дніпрі

25 листопада відбулася традиційна товариська гра між вчителями та учнями.

Учні BISU відвідують притулок для тварин

Під час нашого святкування Всесвітнього дня захисту тварин 4 жовтня наша школа збирала гроші для організації "Happy Paw".

Контакти

Онлайн навчання

Київ, вул. Андрія Верхогляда (колишня Драгомирова), 1

+38 (044) 596 18 28

+38 (050) 412 48 84

info@britishschool.ua

Дитячий садок на Печерську

Київ, вул. Андрія Верхогляда (колишня Драгомирова), 1

+38 (044) 596 18 28

+38 (050) 412 48 84

info.pe@britishschool.ua

Початкова та середня школа на Печерську

Київ, вул. Андрія Верхогляда (колишня Драгомирова), 1

+38 (044) 596 18 28

+38 (050) 412 48 84

info.pe@britishschool.ua

Дитячий садок на Нивках

Київ, вул. Василя Данилевича (колишня Толбухіна), 45

+38 (044) 239 21 21

+38 (066) 303 75 78

info.np@britishschool.ua

Початкова та середня школа на Нивках

Київ, вул. Василя Данилевича (колишня Толбухіна), 45

+38 (044) 502 39 09

+38 (050) 410 46 44

info.ns@britishschool.ua

Дитячий садок у Дніпрі

Дніпро, вул. Антоновича, 39а

+38 (056) 767 18 28

+38 (050) 458 80 22

info.dn@britishschool.ua

Початкова та середня школа у Дніпрі

Дніпро, вул. Антоновича, 39а

+38 (056) 767 18 28

+38 (050) 458 80 22

info.dn@britishschool.ua

Екстернат

Київ, вул. Андрія Верхогляда (колишня Драгомирова), 1

+38 (044) 596 18 28

+38 (050) 412 48 84

info@britishschool.ua

Цей Веб-сайт використовує файли кукі перших і третіх осіб для збереження інформації на вашому комп’ютері. Якщо ви залишаєтесь на сайті - ви підтверджуєте використання кукі.

Детальніше про кукі